تبلیغات
پایگاه فرهنگی مذهبی علی شیر خدا - قرار حضرت آدم (ع) و ابلیس ملعون با خدا

پایگاه فرهنگی مذهبی علی شیر خدا
 
الهم عجل لولیک الفرج

قرار حضرت  آدم (ع) و ابلیس ملعون با خدا

 

ابلیس چون از سجده به آدم سر باز زد ، خداود او را از بهشت راند و مورد لعن قرار داد  و تا روز قیامت صغری یا همان ظهور آقا امام زمان(عج) به ملعون فرصت داده شده .

ابلیس گفت : با آن عدالتی که تو داری پاداش عبادت من چه می شود ؟

خدا فرمود : بهشت خیر ، ولی پاداشت را در این دنیا به تو می دهم . اکنون بخواه .

ابلیس اولین خواستش این بود که تا قیامت زنده بماند و گفت : مرا بر فرزندان آدم تسلط بخش  و مرا به سان جریان خون در رگ ها شان نفوذ ده . گفت : خدایا ! نسل مرا دو چندانه نسل آدم کن و چنان باشم که آنها را ببینم و آنها مرا نبینند و به هر شکلی که بخواهم درآیم . و باز هم از خدا خواست .

خدا فرمود : همه را پذیرفتم و اجابت کردم و سینه آنها را جایگاه تو و فرزندانت ساختم .

ابلیس گفت : خدایا ! مرا بس است ، و حال که چنین شد به عزتت سوگند که همه آنها را اغوا کنم جز بندگان خالصت ، و از هر سوی بر آنان در آیم چنانکه اکثر آنها سپاسگزار و قدردان تو نباشند .

 

چون خدا خواسته های ابلیس را به اجابت مقرون ساخت ،  آدم گفت : خداوندا! ابلیس را بر فرزندانم مسلط ساختی و او را بسان خون در رگ هایشان قرار دادی ، اکنون به من و فرزندانم چه می دهی ؟

خدا فرمود: برای تو و فرزندانت چنین مقرر می دارم که هر گناه را یکی و هر حسنه را ده برابر حساب کنم ، قصد گناه را به حساب نمی آورم ولی قصد حسنه را یکی حساب می کنم . مجال توبه را تا رسیدن جان به گلوگاه وسعت می دهم و  می آمرزم و باکی ندارم .

آدم گفت : همین مرا بس است .

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 شهریور 1392 توسط ابوالفضل عسکری پور
تمامی حقوق مطالب برای پایگاه فرهنگی مذهبی علی شیر خدا محفوظ می باشد